Mam na imię Kinga

Jestem fotografem! Bardzo się cieszę, że odwiedziłeś moją stronę. Pozwól, że pokażę Ci moją pracę.

„Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem.
Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali.”

/Don McCullin/

 

Fotografia to moja pasja, którą rozwijam od kilku lat. Największą inspiracją i miłością jest z kolei mój wspaniały mąż Damian i trzy urocze córeczki- Paulinka, Alusia i Zuzia. Z wykształcenia jestem magistrem inżynierem Inżynierii Materiałowej specjalizacji Inżynieria Jakości na Politechnice Śląskiej.

Pochodzę z miejscowości Suszec, na Śląsku. Od momentu ślubu mieszkam w Rybniku. Wraz z przyjściem na świat mojej pierwszej córeczki wiedziałam, że chciałabym uwieczniać każdą jej chwilę na zdjęciach, by w ten sposób dokumentować nasz życie. Przedterminowe przyjście na świat moich Bliźniaczek spowodowało, że pierwszy kurs w Akademii Fotografii Dziecięcej musiałam odłożyć w czasie. Lecz, gdy już go zaczęłam, to wiedziałam, że jestem „zakochana po uszy” w fotografii. Pierwszy dzień wiosny 2018 roku był dla mnie cudownym dniem, w którym otrzymałam tytuł Akredytowanego Fotografa Dziecięcego Akademii Fotografii Dziecięcej.

Witając pierwszy dzień kalendarzowej wiosny z radością i dumą witamy w gronie Akredytowanych Fotografów Dziecięcych Kingę, która z niebywałą wręcz pasją fotografuje życie swych najbliższych. Podkreślić należy, że czyni to w unikalny sposób będąc znakomitym i uważnym obserwatorem, potrafiącym stworzyć pozytywny przekaz w ujęciach, które realizuje. Kinga z dbałością wynikającą z solidnego warsztatu podchodzi do tematyki obróbki zdjęć zwracając uwagę na tonalność oraz jakość detalu. Bez najmniejszego wahania polecamy ją jako fotografa wszystkim tym, którzy oczekują kadrów pełnych ekspresji, ukazujących autentyczne relacje pomiędzy przedstawianymi osobami. Jednocześnie dziękujemy za cierpliwość i wytrwałość, których efektem są prace na profesjonalnym poziomie. Gratulacje i pozdrowienia od Akademii.

Jest mi bardzo miło, że szukając fotografa, który uwieczni Wasze szczęśliwe chwile trafiliście właśnie do mnie.

Moje osiągnięcia

Do tej pory moim największym sukcesem było wygranie konkursu Portret prawdziwy V edycja moim ukochanym zdjęciem „Dostawa naleśników”, który to otrzymał również szereg wyróżnień na wielu portalach internetowych: Swing with Your Kid Photography, Through a Mother’s Eyes Photography, This Magazine, Fotografia. „Dostawa naleśników” zajęła również pierwsze miejsce i tytuł Fotografii Miesiąca Listopada 2017 roku w Lubelskim Towarzystwie Fotograficznym im. Edwarda Hartwiga. Zdjęcie to zostało wybrane jako jedno z 20 zdjęć do prezentacji na wystawie w Bibliotece Polskiej w Amsterdamie grupy Through a Mother’s Eyes Photography. Wystawa ta 6 marca 2018 roku została przeniesiona do Mińska.
Końcem stycznia 2018 roku otrzymałam informację, że moja praca „Fear” („strach”) zajęła 1.miejsce w kategorii PORTRET w drugiej połowie B&W CHILD 2017 PHOTO COMPETITION. Natomiast mój „Supplier of pancakes” („Dostawa Naleśników”) został wyróżniony w kategorii LIFESTYLE.
Początkiem 2017 roku wygrałam również rybnicki konkurs fotograficzny „Święta w kadrze”, organizowany przez Biuro Kultury Urzędu Miasta Rybnika. Moje zdjęcie „W oknie” było prezentowane podczas Świąt Bożego Narodzenia w 2017 roku na kartkach promujących Rybnik.

Otrzymałam również szereg innych nagród:

– II miejsce w konkursie „Moje podróże małe i duże” 2018 zdjęciem „Mały Farmer”
– I i III miejsce w konkursie „Relacje” organizowanym na Balans Foto Festiwal 2018 zdjęciem „Dostawa naleśników” i „Malowanie paznokci”
– I wyróżnienie w konkursie „OKO- jak widzę świat” zdjęciem „Malowanie Paznokci”
– wyróżnienie w konkursie „Moje podróże małe i duże” zdjęciem „Praczki”
– wyróżnienie w pierwszej połowie B&W CHILD 2017 PHOTO COMPETITION zdjęciem „Medical care”
– wyróżnienie w konkursie „Our world is beautiful” zdjęciem „Sun absorber”
– wyróżnienie w konkursie organizowanym przez najlepszefoto.pl i firmę Olympus na najlepsze zdjęcie z portfolio
– wyróżnienie w konkursie Tychy Press Photo w kategorii „Najlepsze zdjęcie” zdjęciem „Dostawa naleśników”
– wyróżnienia na stronach Akademii Fotografii Dziecięcej oraz na portalach Swing with Your Kid Photography, Through a Mother’s Eyes Photography, This Magazine, Fotografia, Polish Photo Competition.
Dnia 1 listopada 2017 zostałam wybrana administratorem strony Through a Mother’s Eyes Photography.

Odbyte kursy i szkolenia:

1. Zaświadczenie o odbyciu kursu liturgicznego dla fotografów i operatorów audiowizualnych w Kurii Metropolitarnej w Katowicach
2. Wprowadzenie do fotografii dla Mam
3. Fotografia dziecięca dla mam cz.I
4. Sekrety fotografowania emocji
5. Fotografia dziecięca cz.II
6. Obróbka i publikacja zdjęć w Adobe Lightroom
7. Planeta Photoshop
8. Warsztaty Finalne/ Mistrzowskie
8. I semestr XX edycji Uniwersytetu Akademii Fotografii Dziecięcej
9. II semestr XII edycji Uniwersytetu Akademii Fotografii Dziecięcej

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam Was do współpracy

Kinga Drążek